مرکز مطالعات شيعه
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
Wednesday 23 September 2020 - الأربعاء 06 صفر 1442 - چهارشنبه 2 7 1399
 
 
مجموعه کتب
 
 
 
 
 
 
كتابخانه بزرگان دین
 

کتابهای حضرت امام خمینی ره

کتابهای شهید مطهری ره

کتابهای حجه السلام قرائتی

کتابهای آیت الله جوادی آملی 

کتابهای آیت الله مکارم شیرازی

 
 
 
 
 
فرقه هاي نوظهور
 
 
 
 
 
 
نمایش مطلب
 
 • قرآن كريم بزرگ­ترين معجزه­ي پيامبر اكرم (صلي­ الله­ عليه­ وآله) است  
 • 1392-10-08 19:10:28  
 • تعداد بازدید : 31   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • قرآن کریم بزرگ­ترین معجزه­ی پیامبر اکرم (صلی­ الله­ علیه­ وآله) است
  زیبایی کلمات قرآن: کلمات قرآن کریم آن­قدر زیبا است، که حتی دشمنان پیامبر اکرم (صلی­الله­علیه­وآله) هم از شنیدن آن لذت می­بردند
   .  1.      زیبایی کلمات قرآن: کلمات قرآن کریم آن­قدر زیبا است، که حتی دشمنان پیامبر اکرم (صلی­الله­علیه­وآله) هم از شنیدن آن لذت می­بردند و می­دانستند که هیچ انسانی نمی­تواند آیاتی به این زیبایی بیاورد. آیات قرآن آن­قدر زیبا و دل­نشین است که دشمنان پیامبر اکرم (صلی­الله­علیه­وآله) به مردم گفتند: «وقتی دیدید محمد قرآن می­خواند، گوش­های خود را بگیرید و زود از آن­جا دور شوید». عُتبه یکی از بزرگان قریش است. او وقتی دید پیامبر اکرم (صلی­الله­علیه­وآله) مردم را به اسلام دعوت می­کند، به دوستانش گفت کاری می­کنم که محمد دست از تبلیغ اسلام بردارد. پیش پیامبر رفت و به او گفت: «اگر از اسلام دست برداری، به تو مال و ثروت زیادی می­دهیم. حتی تو را فرمانروای خود خواهیم کرد». پیامبر اکرم (صلی­الله­علیه­وآله) در آن لحظه مقداری از آیات قرآن را برای عُتبه خواند. در این هنگام حالت عجیبی به عُتبه دست داد و با همان حالت به سوی کفار رفت. به آن­ها گفت: «به خدا قسم تاکنون کلامی به این زیبایی نشنیده بودم. کلمات عجیبی از محمد شنیدم که بدون شک کلام خداست».
  2.      هیچ کس نتوانست سوره­ای مثل قرآن بیاورد: قرآن کریم به دشمنان اسلام در یک جا فرموده است: «اگر می­توانید، کتابی همانند قرآن بیاورید». در جای دیگر فرمود: «اگر می­توانید ده سوره همانند قرآن بیاورید: و در جای دیگر هم فرمود: «اگر راست می­گویید، یک سوره همانند قرآن بیاورید».
  ما می­دانیم که اسلام و قرآن دشمنان زیادی دارد. 1400 سال است که دشمنان اسلام و قرآن تلاش می­کنند تا شاید بتوانند یک سوره همانند قرآن بیاورند، اما موفق به انجام این کار نشده­اند. این مسأله هم یکی از معجزات قرآن است.
  3.  قرآن از گذشته خبر می­دهد: در قرآن کریم داستان­هایی از گذشته آمده که کسی از آن داستان­ها خبر نداشت. داستان­هایی از حضرت نوح، حضرت یوسف، حضرت موسی و پیامبران دیگر.
  4.      قرآن از نقشه­ی دشمنان خبر می­دهد: گاهی اوقات مشرکین و منافقین نقشه­هایی می­کشیدند تا اسلام را نابود کنند. خداوند متعال هم در قرآن کریم نقشه­ی آن­ها را فاش می­کرد.
  5.      قرآن از آینده خبر می­دهد: خداوند متعال در برخی از آیات قرآن کریم از آینده خبر می­دهد. آینده­ای که تا آن زمان کسی از آن خبر نداشت.  حرکت خورشید: در قرآن کریم آمده است که خورشید در حال حرکت است، اما دانشمندان معنای این آیه را نمی­دانستند. به خورشید و سیاره­هایی که در اطراف آن هستند، «منظومه­ی شمسی» می­گویند. به تازگی دانشمندان متوجه شده­اند که «منظومه­ی شمسی» در حال حرکت است، اما خبر نداشتند که قرآن کریم در 1400 سال قبل به این مسأله اشاره کرده است.      
  7.      آسمان و زمین دود و گاز بودند: در قرآن کریم آمده است که در ابتدا آسمان­ها به صورت دود و گاز بودند. بعد این دودها و گازها تبدیل به سیاره­ها و ستاره­های مختلف شدند و آسمان و زمین پدید آمدند. امروزه دانشمندان کشف کره­اند که آسمان و زمین، در ابتدا به صورت گاز و دود بوده­اند.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :
   
   
   
  ليست مقالات
   
   
   
   

  درباره ما | تماس باما  |  نقشه سایت |خبرخوان

  هرگونه کپی برداری ازسایت محفوظ می باشد فقط با ذکر منبع مانعی ندارد